2018 m. spalio 26 d. 1 ir 2 klasių mokiniai važiavo į edukacinį užsiėmimą „Senovinė karyba“ pagal programą „Kultūros pasas“. Edukacinė programa vyko VŠĮ „Vikingų kaimas“ Družų kaime, Širvintų rajone.
Edukacijos metu mokiniai per patyrimines veiklas susipažino su senovės baltų karyba. Edukatoriai, visus dalyvius aprėdę senoviniais rūbais, leido ieškoti baltų senosios praeities – protėvių kaimo su gyva 1000 metų senumo istorija.
Teoriniu ir patyriminiu būdu supažindino vaikus su senovine karyba Lietuvoje, kario ginklais ir šarvais, tyrinėjo ir lygino skirtingų Lietuvos teritorijoje buvusių genčių karius pagal atkurtus artefaktus, supažindino su viduramžių žaidimais ir rungtimis, senoviniais žaidimais, karybos amatais.

Diana Stundžienė, pradinių klasių mokytoja